Wiodąca pływalnia na Litwie wybiera Variopool

zlecono 2023

Wiodący basenem na Litwie, gdzie w przyszłości będą organizowane duże zawody pływackie. Basen został zaprojektowany przez Slangen i Koenis i jest zbudowany na wzgórzu, gdzie różnice wysokości są wykorzystane w bardzo ciekawy sposób. Obiekt posiada basen sportowy o wymiarach 50 x 25 metrów i głębokości 3 metrów oraz nieckę do nurkowania o wymiarach 20 x 25 metrów i głębokości 5 metrów. Została ona dodatkowo wyposażona w trampoliny i wieże do skoków o wysokości do 10 metrów. W samym basenie znajduje się system bąbelkowy, który podczas korzystania z wieży działa jako „poduszka wodna”.

Wiele opcji dzięki unikalnej konfiguracji

50-metrowy basen jest wyposażony przez Variopool w dwuczęściową przegrodę basenową o szerokości 25 metrów i 2 metrów, ścianę na zawiasach o długości 23 metrów i ruchome dno o wymiarach 23 x 10 metrów. W ten sposób dno jest ograniczone ze wszystkich stron przez ściany basenu lub jedną z przegród i dzięki temu możliwe jest ustawienie i utrzymanie 2 różnych temperatur w różnych częściach tego samego basenu. Możliwe są następujące konfiguracje:

  • 10 torów 50 metrów (tryb sportowy 50 m.)
  • 6 torów 50 metrów, 4 tory 25 metrów i ruchome dno 10 x 23 metry z możliwością regulacji głębokości od 0 do 3 metrów
  • 10 torów 25 metrów i 10 torów 23 metry (25 m. tryb sportowy)

W basenie zastosowano tak zwaną ścianę izolacyjną. Dzięki niej w jednej części basenu temperatura wody może być podniesiona do około 32 stopni zamiast standardowych 27-28 stopni. Jest to idealna temperatura dla osób starszych i małych dzieci. W Variopool nazywamy to “rozwiązaniem 2-temperaturowym”.