Kulturhus OG Svommebasseng, Aukra, Norwegia

zlecono 2022

W Aukra, w Norwegii, nasi instalatorzy przystąpili do pracy przy projekcie montażu w Kulturhus OG Svommebasseng. Nowy ośrodek kultury w Aukrze będzie składał się z 25-metrowego basenu, biblioteki, sali do zajęć, biura, sali bankietowej itp. Projekt został nazwany „Torget” i będzie budynkiem dla wszystkich mieszkańców gminy Aukra, zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem. Między innymi, starannie przemyślano lokalizację różnych działań, obszarów wspólnych i przestrzeni zewnętrznych, tak aby obiekt mógł być wykorzystywany funkcjonalnie i harmonijnie. Budynek zajmuje łącznie około 4. 700 m2 powierzchni wraz z przynależnymi terenami zewnętrznymi.

Rampa, ruchome dno, przegroda na zawiasach i basen 2-temperaturowy

Dla Variopool był to bardzo obszerny projekt, w którym mogliśmy dobrze zaprezentować nasze produkty. Oprócz ruchomego dna o wymiarach 25 x 6,2 m z osłoną, w basenie zainstalowano również rampę, aby umożliwić niepełnosprawnym użytkownikom łatwe wejście do basenu, w razie potrzeby z wózkiem inwalidzkim. Pochylnia ta ma długość 12,5 metra.

Basen posiada również przegrodę na zawiasach o wymiarach 25 x 2,9 m. Wielką zaletą tej składanej (izolacyjnej) ściany jest to, że oprócz tego, że dzieli ona basen na dwie części, służy również jako ściana izolacyjna, umożliwiając podniesienie temperatury w jednej z dwóch części. Jest to szczególnie korzystne dla małych dzieci i osób starszych, ponieważ będą one miały wtedy dostęp do wody do pływania o temperaturze około 30-32 stopni. Variopool już kilkakrotnie zastosował tę innowację w innych projektach. Ten projekt dla Kulturhus został zakończony i nasi technicy są już w drodze no kolejny montaż.