Wielkie otwarcie basenu De Neul

zlecono 2022

W dniu 30 stycznia 2022 r. nowy basen De Neul w Sint Oedenrode został otwarty przez lokalną radną van der Pas. Zrobiła to stojąc na ruchomym dnie basenu Variopool.

Trwałe i technologiczne tour de force

Nowy basen charakteryzuje się przytulnym wyglądem, bezpiecznymi i przyjaznymi dla użytkownika funkcjami i jest oparty na najnowszych osiągnięciach technicznych. Przy projektowaniu przez architektów z de Windgroep najważniejsza była łatwość użytkowania, ale wiele uwagi poświęcono również doborowi materiałów, akustyce, rozmieszczeniu, aspektom konserwacji i trwałości.

Dzięki basenowi dla grup docelowych i 6-torowemu basenowi sportowemu jest to pełnowartościowy basen i dlatego nadaje się również do uprawiania water polo i organizacji różnych zawodów pływackich. Z etykietą energetyczną A++++ ten basen jest również najbardziej zrównoważonym budynkiem komunalnym w całym Meierijstad. Dobrym tego przykładem jest okładzina z drewna pieprzowego wewnątrz i na zewnątrz budynku, jak również wszystkie technologie zrównoważonego rozwoju. Po oddaniu do użytku nowego basenu w Veghel oraz niedawno odnowionego basenu De Molen Hey w Schijndel, kryte pływalnie w Meierijstad znów będą w doskonałym stanie!

Basen przyjazny użytkownikom

Aby umożliwić korzystanie z basenu jak największej liczbie mieszkańców, zarówno basen sportowy, jak i basen dla grup docelowych wyposażone są w pochylnię. Rampy zapewniają łatwy i wygodny dostęp do basenów, ale także umożliwiają osobom na wózkach inwalidzkich samodzielne wejście i wyjście z wody. Pomocny może być również podnośnik. Oprócz tych opcji, zarówno basen dla grup docelowych, jak i basen sportowy posiadają ruchome dno, które dodatkowo zwiększa możliwości basenu.

Wspaniałym dodatkiem jest też nowa wyjątkowa funkcja! Szereg kolorowych fontann, które na zmianę tryskają wodą w górę. Jest to zabawa dla młodych i starszych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Aby zminimalizować ryzyko utonięcia, wszystkie baseny są wyposażone w system zapobiegania utonięciom. System ten działa jak swoiste trzecie oko ratownika i sygnalizuje oraz ostrzega pracowników basenu oraz osoby postronne, gdy pojawia się ryzyko utonięcia. Na ścianie basenu sportowego wisi piękny ekran LED, na którym oprócz czasu można wyświetlać czasy zawodów lub komunikaty reklamowe. Krótko mówiąc, basen De Neul jest gotowy na przyszłość.