Basen Aquatopia w Aalst (Belgia)

W październiku w Aalst w Belgii, technicy Variopool zakończyli montaż kilku produktów w nowym basenie. Nosi on nazwę Aquatopia i został zaprojektowany przez architektów Slangen and Koenis. Aquatopia brzmi jak miejsce, w którym trzeba być. Z tą chwytliwą nazwą mamy nadzieję przyciągnąć pływaków z całej Belgii i konkurować z innymi basenami w naszym regionie i poza nim.

Zarówno Ilse Uyttersprot, jak i jej ojciec Raymond, odegrali znaczącą rolę w historii basenu Aalsteren. Dlatego też należy się im tutaj trwały hołd. Tablica upamiętniająca dotychczasowy basen zostanie umieszczona obok nowej tablicy upamiętniającej. Ponadto basen o wymiarach 25 x 35 m będzie nosił imię Ilse Uyttersprot, a basen 50-metrowy jej ojca, Raymonda Uyttersprota.

Kilka produktów Variopool w Aquatopii

W basenie tym zainstalowano dwa ruchome dna basenowe. Ich rozmiary to 25 x 21 m i 25 x 12,5 m. Ma to ogromne zalety dla basenu. Ponadto w basenie sportowym zainstalowano pomost zatapialny, dzięki któremu basen można podzielić na dwie części, co umożliwia jednoczesne prowadzenie wielu zajęć. Nasi mechanicy zainstalowali również kompletne wyposażenie basenu, w tym stopnie, liny wypornościowe i systemy przejściowe.

Dla bezpieczeństwa pod wodą zainstalowany został system zapobiegający utonięciom Angeleye. System ten zapewnia czujne oko pod powierzchnią wody. Cały projekt zrealizowaliśmy z pomocą naszych partnerów z firm Waterfly, Orka, Hellebrekers and WVL wiercenia w betonie.