Wkrótce otwarcie wielofunkcyjnego kompleksu sportowego Aquapelle

zlecono 2020

Pod koniec czerwca 2020 nasi kierownicy projektów ukończyli prace nad zupełnie nowym basenem Aquapelle w miejscowości Capelle aan de IJssel w Holandii.

Wielofunkcyjny kompleks sportowy

Aquapelle to nowa chwytliwa nazwa kompleksu sportowego gdzie za niedługo całe Capelle będzie mogło popływać i uprawiać wiele innych sportów. Obiekt ten ma niezwykle ciekawy kształt. Wielofunkcyjny basen połączony z halą sportowa stoi na rogu ulic Alkenlaan i Pelikaanweg, gdzie wcześniej znajdował się IJssel College. Budowa posuwa się bardzo płynnie i wydaje się, że obiekt będzie mógł być otwarty już na początku września, a nowy basen zastąpi ten już mocno przestarzały.

Znajdują się tam: dwa ruchome dna z tworzywa poliestrowego, jedno w basenie rekreacyjnym (15 x 10 m), jedno w sportowym (15.4 x 10 m z osłoną), oba wyposażone w nowoczesny opracowany przez nas system dysz wodnych. Zadbaliśmy również o wyposażenie basenów takie jak: stopnie ze stali nierdzewnej, linie torowe, bramki do gry w Water polo, słupki startowe, lazy stairs oraz  i-Swimlift.

Wspaniały projekt, do którego Variopool mogło się przyłozyć.