W basenie De Sportwaard zastosowano ruchome dno

zlecono 1970

W dniu 19 listopada odbyło się oficjalne otwarcie nowej hali sportowej i basenu De Sportwaard przy Oude Bosscheweg 6 w Zaltbommel. Ten nowy obiekt zastępuje stary basen Akwamarijn i halę sportową De Ring. Nowy budynek wyposażony jest we wszystkie nowoczesne udogodnienia, posiada basen, halę sportową, salę konferencyjną i zaplecze gastronomiczne. Sportwaard jest nowoczesny, przestronny i bardzo zrównoważony. Wewnątrz panuje spokojna kolorystyka i dużo stolarki. Na zewnątrz rzuca się w oczy czerwona cegła z dodatkami w kolorze miedzi.

Basen posiada oficjalny basen sportowy o wymiarach 25 x 15 metrów z trybuną dla 150 osób. Na terenie obiektu znajduje się również basen dla dzieci. W tym basenie woda jest nieco cieplejsza niż w basenie sportowym, a głębokość dna może być również regulowana. Dzięki temu basen dla grupy docelowej nadaje się np. do pływania terapeutycznego i nauki pływania. Trzeci basen to basen dla maluchów z elementami wyposażenia do zabaw.

Ruchome dno daje więcej możliwości

Variopool zainstalował w basenie docelowym ruchome dno, które daje basenowi dodatkowe możliwości. Dno ma wymiary 15 x 10 metrów.