Dwa ruchome dna dla basenu Lokeren

zlecono 2023

W tym projekcie dla basenu w Lokeren, Variopool zainstalował w sumie dwa ruchome dna basenowe. Jedno z nich znajduje się w basenie dla grupy docelowej z dwoma parami zintegrowanych schodków, podczas gdy drugie, wyposażone w osłonę, znajduje się w basenie sportowym. Wymiary den wynoszą 25 x 6,4 metra dla basenu sportowego i 10 x 6 metrów dla drugiego.

Ulepszenia wejścia i otoczenia

Dostęp do kompleksu sportowo-młodzieżowego pozostanie przez przejście podziemne między rzeką Durme a centrum miasta. Aby zwiększyć przejrzystość przy wejściu do kompleksu, dodatkowe wejście zostanie utworzone po wschodniej stronie budynku, zapewniając bezpośredni dostęp do całego kompleksu. Miasto planuje kolejną rozbudowę, która obejmie nową recepcję i restaurację ze słonecznym tarasem. Celem jest stworzenie dostępnego, przestronnego i publicznego kompleksu. Zielone otoczenie odgrywa kluczową rolę: dziedziniec zostanie przekształcony z różnymi poziomami i urządzeniami do zabawy, dzięki czemu miejsce do uprawiania sportu na świeżym powietrzu będzie zachęcało do rekreacji i interakcji społecznych. Wcześniej podzielona przestrzeń wokół kompleksu przekształci się w przyjemną zieloną i publiczną strefę.

Udogodnienia i wyposażenie basenu

Planowany basen sportowy o wymiarach 25 na 17 metrów będzie posiadał 6 torów do zawodów, które można przekształcić w 8 torów treningowych lub szkolnych. Ruchome dno basenu zostanie zainstalowane na połowie basenu, w tym na obszarze schodzącym do głębokości trzech metrów. Dla małych dzieci dostępny będzie basen z elementami do zabawy. Dodatkowo znajdzie się tam płynący potok z ławkami wodnymi, 50-metrowa zjeżdżalnia oraz strefa wellness z jacuzzi, łaźnią parową i sauną. Ponadto powstanie wszechstronny ciepły basen treningowy z ruchomym dnem, odpowiedni dla różnych grup do rekreacji, nauki pływania i aquaterapii.

Znaczenie koordynacji w procesie budowlanym

Budowa basenu to złożone przedsięwzięcie. Wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej więc miasto zdecydowało się na udział w projekcie projekt-budowa-konserwacja. Precyzyjna koordynacja między projektantem, wykonawcą i firmą odpowiedzialną za konserwację techniczną przez 30 lat ma kluczowe znaczenie. Dlatego miasto wybrało procedurę, w której projektant, wykonawca i firma konserwacyjna ściśle współpracują ze sobą od samego początku projektu.

Nowy kompleks pływacki będzie miał minimalne zużycie energii, przewyższając wymagany prawem wynik izolacji. Wszystkie obiekty sportowe, szatnie, punkt informacyjny i restauracja znajdą się na parterze. Na pierwszym piętrze znajdą się pomieszczenia biurowe i sale konferencyjne, a cała część techniczna znajdzie się pod ziemią, wraz z pomieszczeniami magazynowymi, parkingiem dla rowerów, istniejącą salą imprezową, biblioteką zabawek i Strefą Dziecka.