Kompleks sportowy De Sypel wybiera 2 dna basenowe Variopool

zlecono 2023

W czwartek 16 lutego 2023 r. oddano do użytku nowy basen w kompleksie sportowym De Sypel. Jest to pierwszy nowy basen, który został tam ukończony; kamień milowy w nowej konstrukcji basenu. Podczas remontu założeniem było, aby basen był czynny tak często, jak to możliwe. Dlatego nowy basen otwierany był etapami. Oficjalne otwarcie całego basenu odbyło się w sobotę 25 marca 2023 roku.

Na zlecenie gminy Harderwijk firma Variopool zainstalowała aż dwa ruchome dna basenowe. W basenie rekreacyjnym zainstalowano podwójne ruchome dno z osłoną, w tym platformę dla osób niepełnosprawnych i rampę. W basenie sportowym zainstalowano ruchome dno o wymiarach 15 x 9 metrów, a basen został przystosowany do pływania wyczynowego i wyposażony w kompletny sprzęt do gry w piłkę wodną.

Wielofunkcyjny basen rekreacyjny

Ten basen z ciepłą wodą dla grup docelowych jest wielofunkcyjny i elastyczny. Dzięki przegrodzie duży basen może być dzielony i używany przez różne grupy docelowe w tym samym czasie. Ruchome dno może być regulowane w całości lub w częściach. Są też bicze wodne. Dla odwiedzających mających problemy z wchodzeniem i wychodzeniem z wody dostępne są takie udogodnienia jak rampa i winda.