Marina Centre w Great Yarmouth

zlecono 2022

Wraz z naszym Partnerem Barr+Wray zakończyliśmy projekt w Great Yarmouth w Anglii. W Marina Centre nasi mechanicy zajęli się instalacją ruchomego dna basenowego o wymiarach 15 x 8 m, a w basenie dodatkowo zainstalowano aż dwie platformy dla niepełnosprawnych, które można obsługiwać za pomocą jednego ekranu dotykowego. Platformy te zostały zainstalowane według wyjątkowego systemu pływającego Variopool.

Dwie platformy dla osób niepełnosprawnych obok siebie

Pływalnia posiada dwa baseny, z których jeden wyposażony jest w ruchome dno Variopool ze zintegrowanymi stopniami, które poruszają się wraz z podnoszeniem i opuszczaniem podłogi. Na krawędzi basenu ustawiony jest Poolpod, czyli winda umożliwiająca osobom niepełnosprawnym wejście do basenu. W drugim basenie znajdują się dwie platformy dla niepełnosprawnych. Platformy te mają wymiary 1,75 x 1,5 m oraz 1,5 x 1,5 m. Dzięki temu nikt nie musi już czekać, a chętni mogą z nich korzystać będąc nawet na wózku inwalidzkim.

Czy wiesz, że Variopool posiada również osobny dział, który skupia się całkowicie na tym rynku i specjalizuje również w basenach terapeutycznych? Te baseny są często mniejsze, ale również do nich zaprojektujemy ruchome dno, które w tym sektorze pełni szczególną rolę. W tym celu zapraszamy na stronę Variomedic.