Kompleks sportowy w Nunspeet z basenem bez chloru

zlecono 2023

W lutym 2023 roku został otwarty zupełnie nowy kompleks sportowy Wiltsangh w Nunspeet. Projekt basenu jest ponownie autorstwa architektów Slangen i Koenis. Projekt zawiera różne zrównoważone cechy, aby stworzyć energooszczędny i ekologiczny budynek, w tym potrójne szyby, wysokiej jakości izolację, kompaktowe objętości, odzysk ciepła, pompy ciepła i panele słoneczne. Unikatowym rozwiązaniem dla basenu w tym kompleksie jest to, że basen dla grupy docelowej będzie bez chlorowy. Wyjątkowy projekt zrealizowany przez Hellebrekers, również z miasta Nunspeet.

Bezchlorowy basen w Nunspeet

Dla tej światowej premiery Maarten Keuten (TU-Delft) przez długie lata prowadził kompleksowe badania naukowe. Napełnianie basenu jest ważnym kamieniem milowym dla koncepcji Clear Pool Concept. Chlor zastąpiony zastępuje ultrafiltracja i system UV do dezynfekcji wody do pływania. Rewolucja na rynku basenowym, o której z pewnością jeszcze wiele usłyszymy.

Nowoczesny basen tylko z ruchomym dnem

Oczywistym jest, że nowy basen potrzebuje ruchomego dna Variopool. Dlatego też  zamontowano je w basenie sportowym, dając mu o wiele więcej możliwości organizowania innych aktywności niż tylko pływanie sportowe. Basen dla grup docelowych jest nieco większy od obecnego „brodzika” o wymiarach 15 na 8 metrów. Wyposażony jest również w pełne ruchome dno, dzięki czemu można w nim organizować zajęcia dla wszystkich grup docelowych od najmłodszych po seniorów. Uwzględniono również windę basenową. Nie poskąpiono również na rekreację, będzie tu jacuzzi, łaźnia parowa, zjeżdżalnia rodzinna i unikalna zjeżdżalnia z oponami. Basen dla maluchów / wodny plac zabaw zwiększy się z 30 m2 w De Brake do 35 m2 w De Wiltsangh, a basen rekreacyjny mający obecnie 115 m2 zwiększy się do 135 m2.

Basen w Nunspeet również z AreaH2O

Oprócz powyższych opcji, basen będzie miał również prawdziwą atrakcję, którą w Variopool nazywamy następnym poziomem wodnej rozrywki. Jest to innowacyjna interaktywna rozrywka o nazwie  AreaH2O dla młodszych i starszych. Jest to zdecydowanie wartość dodana do tego już wyjątkowego basenu. Na stronie AreaH20 można przeczytać więcej o tym ciekawym rozwiązaniu.