Den Ekkerman w Veldhoven z trzema ruchomymi dnami

zlecono 1970

W holenderskim Veldhoven firma Variopool zakończyła prace nad basenem Den Ekkerman. Zajęliśmy się trzema ruchomymi dnami, trzema instalacjami doprowadzającymi wodę oraz wyposażeniem basenu. Basenu wyposażony jest w system do gry w water polo. Zwembad Den Ekkerman jest przytulnym basenem, który jest przeznaczony przede wszystkim dla rodzin z dziećmi do 14 roku życia oraz dla dorosłych, którzy chcą aktywnie spędzić czas pływając na torach i/lub biorąc udział w naszych różnych zajęciach ruchowych. Nowy basen został wybudowany w miejscu, gdzie wcześniej znajdowała się szkoła podstawowa De Rank, w pobliżu istniejącego basenu i hali sportowej. Stary Ekkerman pozostanie otwarty do końca świąt Bożego Narodzenia, podkreśla menedżer Minette Lommers, która będzie pełniła tę samą funkcję w nowym City Sport Veldhoven. W czasie świąt Bożego Narodzenia każdy będzie mieć okazję pożegnać się z dawnym Ekkerman. Wielu mieszkańców Veldhoven z nim dorastało. 10 stycznia będzie można po raz pierwszy popływać w nowych basenach.

Trzy baseny w jednym kompleksie

Nowy kompleks, kosztujący ponad 13 milionów euro, posiada trzy baseny, tak jak Den Ekkerman, który pochodzi z 1978 roku. Największy basen ma wymiary 25 x 17 metrów i jest o 2 metry szerszy od największego basenu Ekkerman. Było to podyktowane głównie możliwością gry w water polo. Obok basenu sportowego znajduje się basen wielofunkcyjny o wymiarach 20 x 10 metrów, który jest „następcą” obecnego okrągłego basenu rekreacyjnego. Tym razem bez takich rzeczy jak duża zjeżdżalnia, mówi Jos Blatter, prezes fundacji Sport- en Recreatiecentrum Den Ekkerman. Taki basen jest nie do końca na czasie, więc świadomie się z nim pożegnaliśmy.

Trzeci basen jest basenem terapeutycznym, który podobnie jak pozostałe dwa baseny posiada ruchome dno. Najmniejszy z trzech basenów przeznaczony jest przede wszystkim do zajęć ruchowych oraz dla niemowląt i małych dzieci. Jest również łatwo dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Liczne ruchome dna w basenie Den Ekkerman

Na tym basenie zamontowaliśmy aż trzy ruchome dna. Każdy basen ma teraz możliwość regulacji dna na żądaną głębokość. Wymiary tych ruchomych den to 17 x 10 metrów, 20 x 10 metrów i 12 x 8 metrów dla basenu terapeutycznego. Te trzy konfiguracje znacznie zwiększają możliwości tego basenu.

Największe ruchome dno przeznaczone jest na basen, na którym rozgrywane jest również water polo, a także hokej podwodny. W tym celu dno musiało być całkowicie gładka. Wreszcie, we wszystkich trzech basenach zainstalowano innowacyjny system dysz wodnych, co z pewnością korzystnie wpływa na cyrkulację wody. O wszystkich zaletach basenu Variopool można przeczytać na tej osobnej stronie internetowej.