Realizacje, Brugia

zlecono 2015

Pod koniec 2011 roku kompleks sportowy Rozebroeken został otwarty w Gandawie (Belgia). W obiekcie znajduje się basen olimpijski o wymiarach 50 x 25 i głębokości do 3 metrów. Variopool wspólnie z inwestorem dobrał wyposażenie basenu w ten sposób, aby mógł on służyć różnym grupom docelowym do rozmaitych zajęć. Dzięki zastosowaniu dwóch ruchomych den i trzyczęściowego pomostu zatapialnego, pływaniu sportowemu mogą towarzyszyć zajęcia rekreacyjne. Połączenie tych urządzeń pozwala na ustawienie rozmaitych konfiguracji odpowiednich do prowadzonych aktualnie zajęć. Przykład? Środkowa część pomostu może być maksymalnie zanurzona, a ruchome dna ustawione na dwóch różnych głębokościach – w tym samym czasie w centralnej części basenu można pływać na dystansie 50 metrów, obok na akwenie 25 m, a na ruchomych dnach mogą odbywać się zajęcia aqua aerobiku dla dwóch grup.

Dzięki wielu możliwym konfiguracjom basen w Gandawie jest prawdziwym rajem dla pływaków, atrakcyjnym dla rozmaitych grup klientów. Najbardziej optymalna aranżacja basenu obejmuje trzy tory 50-metrowe, siedem 25-metrowych i siedem 22-metrowych. W innym wariancie krótkie tory mogą być wykorzystane do nauki pływania, a ruchome dna do zajęć aqua aerobiku albo jako wodne place zabaw, środkowa część natomiast wykorzystana przez profesjonalnych pływaków.

Obiekt w Gandawie okazał się ogromnym sukcesem, co spowodowało powstanie podobnego projektu  dla pobliskiej Brugii.  Budowa basenu jest w toku. Efektem będzie kompleks basenów wykorzystujący wiele urządzeń Variopool. Wszechstronność w zakresie głębokości i rozmiaru basenu zapewni jego wielofunkcyjność i możliwość korzystania przez wiele grup klientów. Sukces gwarantowany!