Duży project w Sursee ukończony

zlecono 2019

Ten piękny kampus znajduje się w Sursee, w Szwajcarii. Ogromny kompleks sportowy wyposażony w wiele udogodnień i wspaniale nadający się do krajowych i międzynarodowych mistrzostw w pływaniu oraz innych dużych imprez sportowych. Zawiera oficjalny 50m sportowy basen o wymiarach olimpijskich z 10 torami spełniający wszelkie wymogi FINA .

50M BASEN OLIMPIJSKI W SURSEE

Variopool zainstalował ruchome dno z osłoną o wymiarach 25 x 12,5 m w basenie sportowym ze stali nierdzewnej. O zaletach ruchomego dna można przeczytać na naszej stronie, ale to, że sprawdza się ono w każdych okolicznościach jest pewne. Na ścianie obok basenu zawieszony jest wyświetlacz głębokości wody, który zarządzany jest przez oddzielny panel kontrolny. Na ścianie  szczytowej niecki zamontowane są bloki startowe Swiss Timing.Tuz przy niej znajduje się pozioma przegroda przesuwna, która może podzielić nieckę na dwie oddzielne części. Dużą zaletą jest to, że można wykorzystać basen sportowy nie tylko do zawodów. Ta pozioma przegroda może być przesuwana za pomocą tzw. wózków. Dzięki umieszczeniu ich po obu stronach basenu przegrodę można łatwo przesuwać w poprzek basenu. Jako ostatnie, do niecki zamontowane zostały ruchome schodki.

SCHODY ZE STALI NIERDZEWNEJ, KULA FALOWA I WIELE WIĘCEJ
Przyległy basen ze stali nierdzewnej wyposażony jest w tzw. kulę falową. Fale wytwarzane są za pomocą ciężarka umieszczonego w kuli. Gdy fale są w najwyższym punkcie, kula automatycznie opada w dół, aby utrzymać się na falach w ustalonym rytmie. Nieka ta służy do ćwiczeń nurkowych i zajęć Aquafit. Firma Variopool dostarczyła wszelkie akcesoria, takie jak bramki do gry w piłkę wodną, liny torowe oraz podnośnik iSwim, aby osoby o ograniczonej sprawności ruchowej mogły bez problemu dostać się do basenu.

KOMPLEKS SPORTOWY CAMPUS SURSEE
Ten piękny nowoczesny kompleks wyposażony jest w 25-metrowy basen z pięcioma torami, 50-metrowy basen olimpijski z 10 torami, 700 miejsc siedzących na trybunie głównej, która może zostać rozbudowana do 1500 miejsc, basen relaksacyjny dla niemowląt i seniorów z temperaturą wody pomiędzy 32-34 stopnie, salę fitness i kilka hal do uprawiania różnych innych sportów. Jednym słowem jest to kompleks, który zdecydowanie przenosi sport na wyższy poziom.