Jak działa ruchome dno?

Często jesteśmy pytani o to, jak działa ruchome dno. Z przyjemnością o tym opowiemy. Znamy tę koncepcję od ponad 50 lat i wprowadziliśmy do niej różne innowacje. Czy wiesz, że wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że obecnie prawie wszystkie nowoczesne baseny mają ruchome dno? Czas się o tym przekonać.

Oto jak działa ruchome dno Variopool

Nasze ruchome dna to system pływający. Oznacza to, że jeśli umieścisz je w wodzie, będzie się  prostu na niej unosić. Niezależnie od wszystkiego nie opadnie na dno. Jest to duża zaleta. Po tym jak nasi inżynierowie obliczą prawidłowy rozmiar dna, trafia ono do produkcji. Kiedy jest gotowe, zostaje przetransportowane na basen, a nasi mechanicy rozpoczynają pierwsze przygotowania. W tym celu basen jest całkowicie opróżniony, a w ścianie basenu umieszczane są siłowniki.

Siłownik będzie służył do poruszania ruchomym dnem. Ale do tego wrócimy za chwilkę. Poszczególne elementy dna wnoszone są do niecki basenowej, a tam ze sobą łączone. Pod platformą ruchomego dna w precyzyjnie odmierzonych miejscach umieszcza się liny ze stali nierdzewnej, które łączone są z siłownikiem. Po zainstalowaniu tego wszystkiego, ruchome dno można ustawiać na wybranej głębokości za pomocą panelu sterującego z ekranem dotykowym umieszczanego na ścianie w hali basenowej lub w osobnym pomieszczeniu. Zgodnie z opisem dno unosi się na wodzie. Gdy chcemy ustawić je na głębokość wody np. 1,30 metra, za pomocą panelu sterowania zostaje ono aktywowane, a siłownik ściąga je za pomocą stalowych lin na żądaną głębokość. W panelach  ruchomego dna znajdują się kratki cyrkulacyjne, przez które woda przepływa podczas obniżania go. Trwa to kilka minut, a w tym czasie emitowany jest specjalny ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Ruchome dno jako pokrywa basenu

Pod koniec dnia ruchome dno można ustawić w tak zwanej „pozycji nocnej”. Oznacza to, że można je umieścić w najwyższej pozycji i będzie ona równe z plażą basenową. Teraz można po nim po prostu chodzić i używać do innych czynności. Ponadto, pozycja ta ma tę zaletę, że woda pod nią będzie się wolniej schładzać. To dobra wiadomość dla operatora obiektu.

Więcej informacji pod zdjęciami…

Ile kosztuje regulowane dno?

Nie możemy dać gotowej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od projektu, rodzaju i rozmiaru ruchomego dna. Aby podać konkretną cenę ruchomego dna Variopool, nasi opiekunowie klienta najpierw spotkają się z Państwem, aby wysłuchać Państwa życzeń i oczekiwań. Następnie, po uzyskaniu niezbędnych do wyceny informacji, złożą Państwu ofertę.

Oprócz bezpieczeństwa, wzięto również pod uwagę trwałość, serwisowanie i konserwację systemu. Cały napęd hydrauliczny i sterowanie elektryczne znajdują się poza basenem. Dzięki temu konserwacja przez specjalistę Variopool jest stosunkowo łatwa. Podczas corocznego przeglądu technicznego sprawdzany jest stan dna i wymieniane są części zużywające się. Kolejną dużą zaletą jest to, że basen nie musi być opróżniany, nawet w celu dokonania napraw. Pracujemy nad projektami na całym świecie i zatrudniamy własnych certyfikowanych inżynierów ds. konserwacji. Zespół posiada całą niezbędną wiedzę, aby przeprowadzić te czynności w jak najsprawniejszy sposób.